Pohony pre posuvné brány

Posuvné brány sú obyčajne jednokrídlové, krídlo sa pohybuje po koľajnici inštalovanej na zemi a je vybavené ozubeným hrebeňom. Pohyb si vyžaduje dlhý a úzky priestor, v ktorom sa brána kĺže počas otvárania a zatvárania.

Tento typ brán je ideálnou ochranou v prípade širokých vjazdov, vjazdov situovaných na kopci alebo tam, kde nie je vo vnútri pozemku dostatok miesta na otváranie krídlovej brány. Faktor, ktorý treba brať do úvahy pri výbere pohonu, je váha a v určitých prípadoch aj dĺžka krídla. Pre maximálnu bezpečnosť pri zatváraní sa posuvné brány montujú s citlivou hranou. Vďaka funkcii rozlišovanie prekážok/bezpečnosť proti privretiu, v prípade kontaktu zariadenie obráti pohyb a zabráni škodám na osobách a majetku.

Aká je váha krídla brány?

Ponúkneme vám „zariadenie na mieru“. Na rezidenčné použitie je k dispozícii množstvo pohonov: pre ľahké krídla do 300 kg a ťažké krídla do 600 a 1000 kg.

Dajú sa automatizovať ťažké brány pre široké vjazdy, typické pre nákupné centrá, priemysel, nemocnice?

Pohony sú určené na ovládanie brán s váhou až do 3500 kg a navrhnuté tak, aby zaručovali maximálnu bezpečnosť počas fungovania a dlhodobú spoľahlivosť a odolnosť pri akýchkoľvek atmosferických podmienkach.